1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Renault’tan Türkiye’ye özel hamle!

Renault’tan Türkiye’ye özel hamle!

featured

Renault, Türkiye’ye özel bir planla geliyor. Bu plan kapsamında, Türkiye’de faaliyet gösterecek Renault Group Otomotiv A.Ş (RGO) isimli yeni bir şirket kuruldu. Şirketin amacı Türkiye’deki varlığını ve yatırımlarını güçlendirmek.

Şirketin CEO’luk görevine de 1 Aralık 2021 tarihi itibarıyla Hakan Doğu atanacak. Böylece Fransız otomotiv üreticisi Renault, Türkiye’de faaliyet gösterecek Renault Group Otomotiv A.Ş’nin (RGO) şriketini resmi olarak duyurdu.

Yapılan açıklamalara göre Fransız şirketin planı Türkiye’deki varlıklarını ve yatırımlarını güçlendirme. Yeni Atılım projesiyle de bunun mümkün olacağı düşünülüyor. ‘Renaulution‘ planının ana hedefi “iş modellerini, teknoloji, enerji ve mobilite başlıkları üzerine kurgulayarak, Renault Group’u yeni mobilite ekosisteminin güçlü bir oyuncusu haline getirmek” olarak ifade edildi.

Renault Group’un Türkiye’ye özel “Yeni Atılım” stratejisi bunları kapsayacak:

– Kapsamlı bir yatırım planıyla Türkiye’de üretim ve sanayideki varlığını güçlendirmek,
– Türkiye’deki elektrikli araçlar ekosisteminin gelişimine etkin bir şekilde katkıda bulunmak,
– Kurulan RGO A.Ş iştiraki sayesinde Oyak Grubu başta olmak üzere diğer iş ortakları ve tüm yerel paydaşlarla geliştirilecek yeni projeler ile birlikte daha da güçlü bir sinerji yaratmak.

Renault 2000 yılından bu yana yatırımlara oldukça fazla para harcadı. Siz bu yeni proje hakkında ne düşünüyorsunuz? Fransız şirket Renault‘un Türkiye’ye yatırım yapması hakkında düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap