1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Realme GT 2 Serisinde Bulunan Teknolojiler Tanıtıldı

Realme GT 2 Serisinde Bulunan Teknolojiler Tanıtıldı

Realme , Realme GT 2 serisi ile birlikte görücüye çıkacak olan üç teknoloji tanıtıldı.

Realme GT 2 Serisinde Bulunan Teknolojiler Tanıtıldı

Realme’nin amiral gemi sınıfına dahil olacak ilk telefonu GT 2 serisinin resmi tanıtım tarihi açıklandı. Öncesinde seride yer olacak olan ve dünyada ilk olarak lanse edilen bir özellik tanıtıldı.

Söz konusu özelliklere gelecek olursak bunlar; biyopolimer malzemeden üretilmiş olan arka kapak, 150 derece ultra geniş açılı kamera ve Realme’nin İleri Yenilikçi iletişim teknolojisi olduğunu belirtelim.

Realme GT 2 Pro “kağıttan ilham alan minimalist ve sürdürülebilirlik odaklı bir tasarımla” gelecek. Ünlü Japon tasarımcı Naoto Fukasawa tarafından geliştirilmiş olan “Kağıt Teknolojili Master Tasarım” dünyada ilk biyo bazlı malzemeden tasarlanan telefon unvanını kazandırıyor.

Kamera tarafında ultra geniş açılı lensler kameranın her bir fotoğrafta daha geniş bir perspektife ulaşmasını sağlamasından dolayı fotoğrafçılıkta sık sık tercih edilir.

Realme GT2 Pro, 150 derecelik ultra geniş açılı kamerayla gelen ilk akıllı telefon olacak. Söz konusu ultra geniş açılı kamera telefonun görüş alanını ana kameranın 84 derecelik görüş alanına kıyasla yüzde 278 genişletecek. Aynı zamanda cihazda akıllı telefonlar için dünyanın ilk balık gözü modu bulunuyor.

Realme GT 2 Pro, Anten Dizilimi Matris sistemi ile birlikte donatılmış şekilde geliyor. Ultra geniş bantlı anten bağlantısı teknolojisi (HyperSmart), Wi-Fi Artırıcı ve 360° yakın alan iletişimi teknolojisi (NFC) cihaz bünyesinde bulunuyor.

Hiper akıllı anten bağlantısı teknolojisi ile birlikte telefonun civarını kapsayan 12 adet çevresel anten yerleştirildi. Antenler neredeyse tüm yönlerde aynı sinyal gücüne sahip ana bantları destekliyor.

Tüm antenlerin sinyal gücünü akıllı olarak değerlendirip en iyi sinyale sahip olanı seçmesi bu teknolojiyle sağlanacak.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap