1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. LG Oyuncu Bilgisayarıyla Sahneye Çıktı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

LG Oyuncu Bilgisayarıyla Sahneye Çıktı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

LG, UltraGear 17G90Q modeli oyuncu dizüstü bilgisayarıyla pazara resmen giriş yaptı. İşte yeni bilgisayarın özellikleri…

LG Oyuncu Bilgisayarıyla Sahneye Çıktı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Koronavirüs salgınının hayatımıza girmesiyle uygulanan kısıtlamalar oyun sektörünü bir bakıma daha popüler hale getirdi. Üreticiler piyasaya güçlü oyun konsolları ve bilgisayarlar sürerek hedef kitlesi oyuncuları elde etmeye çalışıyor.

LG, yeni oyunucu dizüstü bilgisayarıyla pazara adımını attı. Günümüze kadar günlük kullanıcılar ve profesyoneller için bilgisayarlar üreten LG yeni laptop modeliyle birlikte oyunculara hitap edecek.

LG UltraGear 17G90Q, 300Hz ekran yenileme hızı sağlayan 17 inç Full HD IPS ekranıyla oyunculara eşsiz bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Aliminyum bir gövdeyle gelen bilgisayar 21.4mm kalınlığa sahip.

LG Oyuncu Bilgisayarıyla Sahneye Çıktı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Ağırlığı ise 2.5Kg civarında olan bilgisayar gücünü 11. Nesil Inte Core H serisi işlemcilerden alacak. Ekran kartı tarafında ise RTX 3080 Max-Q ile karşımıza çıkıyor.

32 GB’a kadar yükseltilebilen DDR4 RAM ve 1 TB’a kadar SSD opsiyonları sunulan bilgisayarda USB 4.0, Thunderbolt 4 gibi girişler yer alıyor.

Şimdilik daha fazla detay bulunmasa da yeni bilgisayarı daha yakından CES 2022 fuarında göreceğiz.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap