1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Realme C15 Tanıtıldı Fiyatı ve Teknik Özellikleri Neler ?

Realme C15 Tanıtıldı Fiyatı ve Teknik Özellikleri Neler ?

Realme C15 Tanıtıldı Fiyatı ve Teknik Özellikleri Neler ?

Ülkemizde de satışı yapılan Çin merkezli üreticilerden Realme’nin yeni orta segment modeli Realme C15 tanıtıldı.

Bildiğiniz gibi ülkemizde pek çok çinli üreticinin cihazı satılıyor. Bunlardan birsi de Realme, Çin merkezli üretici rakibi Xiaomi gibi bir fiyat politikası belirlemiş durumda. Ama bakıldığı zaman cihazlara kalite odaklı yaklaşmak gerekirse Xiaomi ile bir tutulması anlamsız gibi. Teknik özellikleri tarafından bakılır ise Realme ile Redmi’yi karşılaştırmak mümkün.

Realme C15 gücünü MediaTek’in Helio G35 yonga setinden alıyor. Kullanıcılarına 3 GB ve 4 GB olmak üzere iki farklı RAM alternatifi sunan cihaz dahili olarak 64 GB’lik bir depolama seçeneği de sunuyor. HD+ çözünürlüğe sahip 6.5 inç’lik bir LCD ekranla kullanıcıların beğenisine sunulan cihazın arka kamera kurulumuna bakacak olursak, 13 MP’lik ana kamera + 8 MP’lik ultra geniş açılı kamera + 2 MP’lik makro ve 2 MP’lik derinlik kamerası bulunuyor arka kamera kurulumunda. Ön tarafına ise 8 MP’lik bir selfie kamerası konumlandırılmış durumda.

6000 mAh’lık pil kapasitesiyle oldukça büyük bir pili bulunan Realme C15 fiyatıyla da kullanıcılarını cezbediyor. İlk defa Hindistan’da satışa çıkacak modelin başlangıç fiyatı 130 dolar bandında belirlenmiş durumda. 4 GB RAM alternatifli modelin fiyatı ise 150 dolar.

Yorum Yap