1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. PlayStation 5’in Türkiye Fiyatı Netleşti Ne Zaman Çıkıyor ?

PlayStation 5’in Türkiye Fiyatı Netleşti Ne Zaman Çıkıyor ?

PlayStation 5'in Türkiye Fiyatı Netleşti Ne Zaman Çıkıyor ?

PlayStation 5 oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor. İşte merak edilen tüm detaylar.

Sony, PlayStation 5’i piyasaya sürmesiyle birlikte Stadia ve Xbox gibi rakipleriyle adeta yarışacak. 11 Haziran’da gerçekleştirilen etkinlikle birlikte Sony, PlayStation 5’in tasarımına dair detaylarla ilgili birtakım detaylar vermişti.

Oyuncular tarafından aslında en çok sorulan ve merak edilenler arasında PlayStation 5’in fiyatı geliyor. PlayStation 5’in fiyatı ve çıkış tarihi resmen açıklandı. PlayStation 5, iki farklı sürümle oyuncuların karşısına çıkıyor. İlk sürümde konsola oyun diskleri dahil edebilirken, ikinci sürümde ise herhangi bir disk girişi ile karşılaşmayacağız. Oyunların internet üzerinden indirilip oynanabilme imkanı olacak.

PLAYSTATİON 5’İN TÜRKİYE FİYATI NE ?

PlayStation 5’in disk takılabilen normal sürümü 499 dolarlık bir fiyat etiketiyle çıkış yapıyor. PlayStation Türkiye’nin sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımlara göre PlayStation 5’in ülkemizdeki fiyatı 8 bin 299 TL civarında olacak.

PLAYSTATİON 5 NE ZAMAN ÇIKIYOR ?

Oyuncular ABD, Japonya, Kanda, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Kore gibi ülkelerde PlayStation 5’e 12 Kasım’da erişebilecekler. Türkiye dahil olmak üzere diğer ülkelerde ise PlayStation 5, 19 Kasım’da resmen satışta olacak.

Yorum Yap