Netflix Uzun Süredir Kullanılmayan Hesapları Silecek

 Netflix Uzun Süredir Kullanılmayan Hesapları Silecek
Okunuyor Netflix Uzun Süredir Kullanılmayan Hesapları Silecek

Netflix, uzun süredir kullanılmayan hesaplar için harekete geçiyor.

Dijital yayın servisleri son zamanlarda hayatımızda fazlasıyla yer tutmaya başladı. Mobil cihazlar ve internetin yaygınlaşmasıyla beraber insanlar ihtiyaçları doğrultusunda çevrimiçi servislere abone olmaya başladı. Netflix, son yıllarda bu servisler arasında trendi yakalayarak yükselişe geçtiğini söylemek yanlış olmaz.

Netflix son rakamlara göre toplam abone sayısı anlamında toplam olarak 182 milyonu aşan kullanıcıya hizmet veriyor. Milyonlarca abonesine sürekli yeni içerikler ile hizmet vermeye devam eden şirket, bu sayıyı sürekli olarak arttırmaya devam ediyor. Bununla beraber Netflix’te zombi hesap olarak adlandırılan aboneliklerin olduğu biliniyor. Yani bu aboneliklerin illegal olarak dağıtımı ve satışı yapılıyor.

Kimi abonelikler ise uzun bir süredir kullanılmıyor, ancak otomatik ödeme talimatı açık kaldığı veya kapatılmadığı için bu hesaplar için ücret alınmaya devam ediliyor. Netflix bu hesaplar için sonunda harekete geçeceğini açıkladı. Şirket uzun süre kullanılmayan hesapları silmeye hazırlanıyor. Servis bir yıl boyunca hiçbir şekilde aktif olmayan hesapları önce uyaracak bu uyarıya dönüş yapılmadığı zaman hesapları kapatacak.

Hesaplar için önce kullanıcıya mail yoluyla bildirim yapılması bekleniyor. Bu gayet kullanıcı dostu bir hareket, ancak hesap sahibinden herhangi bir geri dönüş sağlanmazsa Netflix bu hesapları silecek ya da donduracak. Netflix bu konuda oldukça katı kullanıcılarının izlemedikleri içerikler için para ödemesini istemiyor. Hesapları iptal edilen kullanıcılar istekleri doğrultusunda tekrar aboneliklerini başlatabilme hakkına sahip olacaklar.

Yorum Yap
Yazı Ekle