1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. MediaTek’in Dimensity 900 Yongası Orta Segment İçin Geliyor

MediaTek’in Dimensity 900 Yongası Orta Segment İçin Geliyor

MediaTek'in Dimensity 900 Yongası Orta Segment İçin Geliyor

MediaTek’in orta seviye telefonlar için çıkardığı Dimensity 900 Vivo telefonlarda ortaya çıktı.

Akıllı telefon sektörünün gelişmesi oyuncu telefonlarına olan ilgiyi de aslında bir bakım arttırdı. E-Spor sektöründeki yatırımlar oyuncu telefonlarının ilgi odağında olmasına sebep oldu.

Sonucunda akıllı telefon üreticileri sırasıyla piyasaya akıllı telefonlarını sürmeye başladılar. Bunlara örnek vermek gerekirse Xiaomi Black Shark serisiyle adeta tüm ilgiyi üstüne topladı. Fiyatların oldukça yüksek olması ise oyuncuların canını sıktı. Oyuncu telefonlarından istediğini bulamayan kullanıcıların imdadına MediaTek yetişti diyebiliriz.

Orta seviye telefonlar için bir yonga seti tasarlayan şirket yakında bunu piyasaya sürecek gibi görünüyor.

Yakında piyasaya sürülmesi beklenen yonga seti GeekBench’de ortaya çıktı. Performans testlerinin ortaya çıktığı yonga seti, orta segmente hitap eden akıllı telefonlarda kullanılacak.

MediaTek Dimensity 900 geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Şimdi ise yonga setini kullanacak telefonlar ortaya çıktı. Geekbench’de görülen Vivo akıllı telefon modellerinin uygun fiyattan satışa sunulacağı ve performans anlamında kullanıcıları üzmeyeceği söyleniyor.

V2123A model numarasıyla ortaya çıkan cihaz tek çekirdeklide aldığı puan 3.467 iken çok çekirdeklide ise 8.852 oldu. Orta seviye akıllı telefonlar açıkçası bu puanların altında kalıyor. Piyasaya çıktığında şimdiden iyi bir ilgi göreceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

6nm üretim sürecinden geçen Cortex-A78 birimini kullanan işlemci 2.4 GHz saat aralığında çalışıyor.

MediaTek’in orta seviye telefonlar için çıkardığı Dimensity 900 Vivo telefonlarda ortaya çıktı.
MediaTek’in orta seviye telefonlar için çıkardığı Dimensity 900 Vivo telefonlarda ortaya çıktı.

 

Yorum Yap