1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Jack Dorsey’in dijital ödeme şirketi Square ismini değiştirdi

Jack Dorsey’in dijital ödeme şirketi Square ismini değiştirdi

featured

Bilindiği üzere Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde Twitter’daki görevinden ayrıldığını duyurmuştu. Ünlü iş adamı bu kararın ardından 2009 yılında kurduğu dijital ödeme şirketi Square’e odaklanmaya başladı.

Bugün yapılan açıklamalara göre Kaliforniya merkezli şirket, ismini ‘Block’ olarak değiştirme kararı aldı. Bu kararın kripto paralara ve blockchain teknolojilerine daha da fazla odaklanmak için alındığı ifade edildi. Ayrıca şirketin isminin 10 Aralık’tan itibaren ‘Block’ olacağı da açıklamalar arasında yer aldı.

Jack Dorsey kripto para hamlelerine devam ediyor

Jack Dorsey de yaptığı açıklamalarda isim değişikliğinin şirketin hedeflerinde ve hizmetlerinde herhangi bir değişikliğe yol açmayacağını vurguladı.

Jack Dorsey’in kripto paralara olan desteği düşünüldüğünde bu karar pek şaşırtıcı değil. Zaten daha önce de Square, kripto para ticaretine izin vermeye başladığını açıklamış ve bir Bitcoin donanım cüzdanı çıkaracağını duyurmuştu. Buna ek olarak şirket, 2021 yılının başlarında 170 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) aldığını duyurmuştu

Yorum Yap