• Ana Sayfa
  • iOS
  • iOS 14 İle Görüşme Kayıt Özelliği Geliyor Peki Yasal mı?

iOS 14 İle Görüşme Kayıt Özelliği Geliyor Peki Yasal mı?

 iOS 14 İle Görüşme Kayıt Özelliği Geliyor Peki Yasal mı?
Okunuyor iOS 14 İle Görüşme Kayıt Özelliği Geliyor Peki Yasal mı?

İOS 14’e dair sızıntılar artmaya başladı. Şimdi de görüşmelerin kayıt edilebileceğine dair bir özelliğin söylentisi ortaya çıktı.

Apple güncellemesini sır gibi saklamasına rağmen, sızıntıların önüne geçemiyor. İOS 14 güncellemesine dair küçük detaylar sızdırılmaya devam ediliyor. En son çıkan haberlere göre İOS 14 güncellemesi ile görüşmeleri kayıt etme özelliği geliyor. IT Home’un  raporuna göre İOS 14 güncellemesi ile birlikte iPhone cihazlar artık arama ve facetime aramalarını kayıt altın alabilecek. Uzun zamandır beklenen  özelliği Apple resmen getiriyor diyebiliriz artık.

İOS 14 güncellemesi ile ayarlar kısmına ibaresi eklenecek bu özellik ile aramalar ve facetime görüşmeleri kaydedilebilecek. Ayarların açıklamasında bu cihazda ki yapılan tüm gelen giden aramaların kaydedilmesi vurgulanıyor. Apple güvenliği elden bırakmamış bu özelliğin yasal tarafına dikkat çekerek, kayıt yapmanın tamamen kullanıcının sorumluluğunda olduğunu belirtmiş arama kayıt etme özelliğinin isteğe bağlı bir şekilde kullanılabileceğini dile getirmiş.

iPhone kullanıcıları aramalarını kaydedebilmek amacıyla üçüncü parti uygulamalar ile bu işlemi sağlıyordu. Normal şartlarda telefon kaydı çoğu ülkede yasak olduğu biliniyor. Apple bu noktada sorumluluğu kullanıcılara bırakarak bu özelliği getirebilir. Bakalım yayınlanacak İOS 14 güncellemesinde bu özelliği görebilecekmiyiz.

Yorum Yap
Yazı Ekle