Google Haritalar’dan Korona Güncellemesi

 Google Haritalar’dan Korona Güncellemesi
Okunuyor Google Haritalar’dan Korona Güncellemesi

Google’ın Haritalar servisi kullanıcıları salgına karşı uyaracak yeni özellikler yayınladı.

Dünyayı küresel anlamda sarsan Corona virüsün ardından firmalarda virüse karşı çözümler üretmeye başladı. İnsanların bir araya geldiği alanların yasaklanması, seyehat kısıtlamaları gibi başlıca önlemler alınan tedbirler arasında gelmekteydi. Son dönemlerde bazı ülkelerde alınan sıkı tedbirler gevşetiliyor ve hızlıcana normalleşme sürecine geçiş aşaması başladı. Google, haritalar uygulamasına kullanıcıların seyahat deneyimlerini geliştirecek yeni özellikler dahil etti.

Günümüzde virüsün yayılım hızını azaltacak önlemlerin başında sosyal mesafe önlemleri gelmekte. Bu mesafenin sağlanmasında aslında mobil cihazlara görev düştüğünü söylemek yanlış olmaz. Ülkelerde seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından Google harekete geçerek Haritalar’a iki yeni özellik ekledi. Gelen bu özellikler toplu taşıma esnasında maske takılması gereken bir durum varsa, uygulama kullanıcıları uyararak kontrol noktalarına yönlendirecek.

Uygulamaya yönelik uyarıların yapılması için gerekli bilgiler yerel kaynaklardan ve devlet kurumlarından sağlanacak. Google bu özellikleri ilk olarak Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kolombiya, Fransa, Hindistan, Meksika, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’deki kullanıcılar için sunacak. İlerleyen günlerde bu özellik çok daha fazla ülkede faaliyete geçecek.

Yorum Yap
Yazı Ekle