1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram’da Kronolojik Sıralama Dönemi Yeniden Geliyor!

Instagram’da Kronolojik Sıralama Dönemi Yeniden Geliyor!

Instagram, 2016 yılında kaldırılan gönderilerin kronolojik olarak sıralandığı özelliğin geri geleceğini duyurdu.

Instagram'da Kronolojik Sıralama Dönemi Yeniden Geliyor!

Geride bıraktığımız haftalarda eski Facebook çalışanı Fances Haugen’den gelen sızıntılar oldukça basında kendine yer bulmuştu.

Şirket içinde gerçekleştirilen bir araştırmada, Instagram’ın çocukların ve gençlerin ruh sağlıkları üzerinde olumsuz etkileri olduğunu ve bu nedenle denetleyici kurumların baskısının bu sebepten arttığı ortaya koyuldu.

CEO Mosseri, Instagram’ın gelecek yıl için uygulamada yapacağı yenilikleri senatörlere anlattı.

Söz konusu yeniliklerin başında 2016 yılında kaldırılan kronolojik sıralama özelliği geliyor. Instagram o yılın başlarına kadar ana akışta en son paylaşılmış olan gönderileri en üstte olacak şekilde tarihe göre sıralama yapıyordu. Sosyal medya platformu günümüzde ise etkileşim odaklı bir sıralama imkânı tanıyor.

Instagram’ın etkileşime dayalı olarak çalışan sıralama sistemi oldukça eleştirildi. Bu özellikle birlikte ana akışta tıklama tuzağı olan makaleler, kullanıcıların ilgisini çekmek amacıyla hazırlanan haberlere oldukça rastlanıyordu.

Şirket yakın zamanda etkileşime göre sıralama sisteminden vazgeçerek gönderileri yeniden eskiden olduğu gibi tarihe göre sıralayacak.

Yorum Yap