1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram’a İçerik Hassasiyet Kontrolü Özelliği Geldi

Instagram’a İçerik Hassasiyet Kontrolü Özelliği Geldi

Instagram içim içerik hassasiyet kontrolü özelliği devreye sokuldu.

Instagram'a İçerik Hassasiyet Kontrolü Özelliği Geldi

Facebook, Instagram üzerindeki değişikliklerine devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılara güvenli bir deneyim sunmak adına hassasiyet kontrolü özelliğini getirdi. Özellik temelde çocukları korumak üzerine kurulmuş küfür içerikli mesajlar, profiller kolayca bu özellik yardımıyla filtrelenebiliyor.

Sensitive Content Control olarak adlandırabileceğimiz bu özellik kullanıcıların keşfet bölümünde karşılarına çıkan içerikleri filtrelemeyi hedefliyor.

Instagram’ın platform içerisinde kullanıcıların görmesine izin verdiği içerikler için bir dizi kuralları bulunuyor. Zorbalık, nefret söylemi gibi içerikler aslında gösterilmeyenler listesinin en başında yer alıyor.

Seks veya vahşet içerikli gönderiler çoğunlukla Instagram, engellemesine takılmadan geçse de platformun getireceği yeni özellikle bu tür içeriklerin keşfet bölümünde yer almasının önüne geçilecek.

Instagram özellikle ilgili şu açıklamayı yaptı; “Bu yeni özellik, hassas olduğunuz içerikler üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Her şeyi olduğu gibi bırakmaya karar verebilir veya Hassas İçerik Kontrolünü bazı içerik türlerini daha fazla veya daha az görecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Herkesin istedikleriyle ilgili farklı tercihleri olduğunun farkındayız. Bu kontrol, insanlara Keşfet’te görmek istedikleri içerik üzerinde daha fazla seçenek sunacak.”

İçerik hassasiyetiyle ilgili ayarlara Profil > Ayarlar > Hesap >Hassas İçerik Kontrolü bölümünden kolayca erişebilirsiniz.

Yorum Yap