Huawei P40 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?

 Huawei P40 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?
Okunuyor Huawei P40 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?

Uzun zamandır kullanıcılar tarafından beklenen Huawei P40 ailesi sonunda karşımızda.

Huawei P40, gerçekten kullanıcılar için cezbedici ve dikkat çekici bir amiral gemisi cihaz. Cihaz fazlasıyla şık bir yapıyla geliyor kullanıcıları memnun edecek bir diğer etken ise kavisli yapı tercih edilmemiş. İnce çerçeve yapısı ve parmak izi sensörü ise telefon ekranına entegre bir şekilde geliyor. Telefonun tasarımı açısından en çok dikkat çeken özelliklerinden biriside çift ön kamerası bulunan geniş bir ekran deliği bu ekran deliği cihazın sol tarafında oldukça bir alan kaplıyor.

Huawei P40 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?

Huawei P40 gücünü Kirin 990 5G işlemcisinden ve 8 GB RAM‘den alıyor. Dahili depolaması arttırılabilen cihaz bize 128 GB‘lık bir alternatif sunuyor. 6,1 inç boyutunda 2340×1080 piksel bir OLED ekrana sahip ama 90 Hz ya da 120 Hz yenileme hızı mevcut değil.
Hızlı şarj destekli 3.800 mAh pili günümüz için yetersiz gelse de tatmin edici görünüyor bununla beraber kablsouz şarj desteğide bulunmamakta. Kamera kurulumuna bakacak olursak önündeki delikte 32 megapiksellik F2.2 + IR kamera barındırıyor cihaz. Bu kamera ile birlikte hem çok iyi selfieler ve fotoğraf çekme imkanları bulunuyor. Arka tarafa gelecek olursak üçlü bir kamera sistemi ile karşılaşıyoruz

Arka kamera kurulumunda RYYB temelli 50 megapixel UltraVision F1.9 ana kamera + 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı kamera + 8 megapiksel F2.4 OIS‘li bir telefoto kamera bulunuyor. Kamera’nın fotoğraf kalitesini yükselten, Huawei XD Fusion Engine sistemide kullanılıyor çok daha net ve kaliteli fotoğraf çekme imkanı sağlıyor.

Huawei P40 tanıtıldı fiyatı ve özellikleri neler ?P40‘ın fiyatı ise merak konusu cihazın Avrupa fiyatı şuan için 799 euro seviyesinde. P40 ailesinin Türkiye‘de satılacak ama şuan ülkemizde ki satış fiyatıyla ilgili herhangi bir bilgi yok.

Yorum Yap
Yazı Ekle