Hayat Eve Sığar Uygulamasına “İhbar Etme” Özelliği Geldi

 Hayat Eve Sığar Uygulamasına “İhbar Etme” Özelliği Geldi
Okunuyor Hayat Eve Sığar Uygulamasına “İhbar Etme” Özelliği Geldi

Hayat Eve Sığar mobil uygulamasına “İhbarda Bulun” özelliği geldi.

Dünyayı etkisi altına alan küresel pandemi krizi ile mücadele edebilmek adına Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen “Hayat Eve Sığar” uygulaması ülkemizde, 18 Nisan 2020’de geliştirilip insanların kullanımına hazır hale getirilmişti. Uygulama aracılığıyla harita üzerinden koronavirüs yoğunluğunu; çevrenizde bulunan eczane, hastane, toplu taşıma, metro istasyonları ve marketlerin konumlarının yanında uygulamaya yeni bir özellik daha dahil edildi.

Normalleşme döneminde tedbirler gevşetilse de vatandaşların hala riayet etmesi gereken kurallar bulunuyor. Bu dönemin ardından birçok bölgede ihlallerin yaşanmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Uygulamaya yeni eklenen “İhbarda Bulun” özelliğiyle birlikte vatandaşlar, kurallara uymayan kişileri uygulama üzerinden anında ihbar edebilme imkanına sahip. Bunu gerçekleştirebilmek için ana ekranda bulunan “İhbarda Bulun” seçeneğine tıklayıp, “Başlık/İşletme Adı, Açıklama, Açık Adres” gibi bilgilerin bulunduğu formu doldurup çektiğiniz fotoğrafı da ekledikten sonra GÖNDER butonuna tıklamanız yeterli. Ardından yaptığınız ihbar Sağlık Bakanlığına ulaşmış olacak.

Hayat Eve Sığar Uygulamasını Nasıl İndirebilirim ?

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen uygulama, Android 5.0 ve üzeri, İOS 10 ve üzeri sürümlerle uyumlu çalışıyor uygulamayı indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

İOS Android

Yorum Yap
Yazı Ekle