Hatayı Buldu Facebook’tan 12 bin doları kaptı

 Hatayı Buldu Facebook’tan 12 bin doları kaptı
Okunuyor Hatayı Buldu Facebook’tan 12 bin doları kaptı

Ankara’da lise öğrencisi Gökay Gündoğan, 10 kez sosyal paylaşım sitesi Facebook’un güvenlik açığını bulup 12 bin dolar ödül aldı. Ankara’nın Sincan bölgesinde ikamet eden Gökay Gündoğan Facebook’un tam 10 tane güvenlik açığını tespit etti ve Facebook 12 bin dolar ödül verdi. Ayrıca Facebook’un Teşekkürler Listesine ismini yazdırmayı’da başardı.

Gündoğan, “Facebook’ta güvenlik açıklarını raporlayabileceğiniz bir bölüm oluşturmuşlar. Ben de oraya, istenilen kişinin gönderisini silebilme güvenlik açığını raporladım. Daha sonra açığı onayladılar ve bana 3 bin dolar verdiler.” dedi.

Daha sonra başka bir güvenlik açığı bulduğunu belirten Gündoğan , “Bu güvenlik açığında da istediğim kişinin ortak arkadaşı olmadan, istediğim kişinin gönderisine yorum yapabiliyordum. Bunu da rapor ettim ve bundan da 4 bin 500 dolar ödül aldım. Daha sonra bir gönderi açığı daha buldum. Bunda da var olan gönderileri gizliyordum ve bütün gönderileri kendi gönderilerim yapıyordum. Bundan bin 500 dolar ödül aldım.” dedi.

Sadece Facebook’la kalmayıp Twitter’dan da açık bulduğunu dile getiren Gündoğan ,” Bu açıkta da istediğim kişinin bilgilerini alabiliyordum. Bu konuda da bu açık tespit edildi ve Twitter teşekkür listesine ismimi eklediler.” diye konuştu.

Yorum Yap
Yazı Ekle