1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Google Pixel Fold’dan Kara Haber: İptal Edildi!

Google Pixel Fold’dan Kara Haber: İptal Edildi!

Google, katlanabilir akıllı telefon modeli olan Google Pixel Fold üzerindeki çalışmalarını sonlandırarak projeyi iptal etti.

Google Pixel Fold'dan Kara Haber: İptal Edildi!

Telefonlarda ekran teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte karşımıza son zamanlarda katlanabilir akıllı telefonlar çıkmaya başladı.

Söz konusu cihazlar her ne kadar ekran sorunlarıyla zaman zaman gündeme gelseler de üreticiler katlanabilir telefonlarla pazardaki konumlarını sağlamlaştırmak istiyorlar.

Samsung, Huawei ve Motorola gibi akıllı telefon üreticilerinden sonra Google’da bu kervana katılanlardan biri olmak istiyordu keza Google Pixel Fold’un yıl sonunda tanıtılacağı iddiaları gündeme bile gelmişti.

Google’ın ilk akıllı telefonu olması beklenen Pixel Fold söylentilere göre Pixel 6, serisiyle birlikte tanıtılacaktı ancak daha sonra telefonun sene sonuna ertelendiği söylendi.

Bazı kaynaklara göre Google, Pixel Fold modelini tamamen rafa kaldırarak piyasaya sürmekten vazgeçti. Pixel Fold, için gerekli olan parça siparişleri dahi Google tarafından iptal edilmiş durumda.

Yorum Yap