Google Pixel 5’e Ait Tasarımsal Ve Teknik Detaylar Sızdı

 Google Pixel 5’e Ait Tasarımsal Ve Teknik Detaylar Sızdı
Okunuyor Google Pixel 5’e Ait Tasarımsal Ve Teknik Detaylar Sızdı

Google’ın telefonu Pixel 5 detaylarıyla sızdırıldı.

Akıllı telefon üreticilerinin yeni piyasaya sürecekleri ürünleri zaman zaman çeşitli platformlar aracılığıyla sızıdırılır. Google’da bu durumla karşı karşıya kalan firmalardan biri, Google’ın piyasaya süreceği akıllı telefonu Pixel 5’in tasarımı ve teknik detayları sızdırıldı. Android Central’a göre, Google’ın bir sonraki akıllı telefonu, 90Hz yenileme hızına sahip 6 inç OLED bir ekranla geliyor. Telefon ekran/gövde oranı açısından minimum çerçeveye sahip uçtan uca bir ekrana sahip olacak. Selfie snapper içinde bir çözüm olması bekleniyor.

Pixel 5, 90Hz yenileme hızına sahip ekranıyla bir önceki selefi Pixel 4’le aynı olacağı iddia edilenler arasında. Yeni telefon tıpkı Pixel 4’te olduğu gibi çift kamera kurulumuyla birlikte geliyor. Android Central’a göre ikincil kamera kurulumunun geniş açılı bir lens olabileceği yönünde söylentiler bulunuyor. Rapora göre Pixel 5, Qualcomm’un Snapdragon 765G yonga setinden güç alacak. Bu yonga setinde 5G bağlantısını yapabilen bir Snapdragon X52 modemde bulunuyor. Sızıntılara göre cihaz 8 GB RAM ile birlikte gelecek ama bunlar LPDDR4X RAM olduğu belirtiliyor. Bunun yanında depolama alanının 128 GB olması bekleniyor, cihaz da microSD kart yuvası bulunmayacak.

Hayal kırıklığı yaratan nokta ise telefonun 3080 mAh’lık bir batarya kapasitesine sahip olması oldu. Ama söylentiler bunun yanlış olduğu kanısında batarya kapasitesinin bunun çok daha üstünde olacağı belirtiliyor. Google Pixel 5 ve Pixel 4a modeline dair detayların 30 Eylül tarihinde resmiyet kazanacağını söyleyebiliriz.

Yorum Yap
Yazı Ekle