Google Chrome’dan Performans Odaklı Güncelleme!

 Google Chrome’dan Performans Odaklı Güncelleme!
Okunuyor Google Chrome’dan Performans Odaklı Güncelleme!

Popüler tarayıcı Google Chrome performans odaklı güncellemeye hazırlanıyor.

Chrome günümüzde ne kadar popüler ve en çok kullanılan tarayıcılar arasında olsa da, kullanıcıların performans konusunda oldukça şikayetçi. Şikayetlerin temelinde yüksek pil tüketimi ve performans sorunları bulunuyor. Google bu sorunlara yönelik önce çeşitli güncellemeler yayınlamış olsa da mevcut performans sorununu tam manasıyla çözebilmiş değil. Önümüzdeki günlerde sunulacak olan performans odaklı güncellemenin oldukça kapsamlı olacağını söylemek mümkün.

Chrome, ürün direktörü Mat Waddell güncellemeyle ilgili olarak, “Bu ayın Chrome güncellemesi Chrome’un performansı için son yıllardaki en önemli performans artışını temsil ediyor” dedi. Güncellemeyle aktif sekmenin diğer sekmelere göre ayrıcalık taşıyacağı belirtiliyor. Google Chrome’da CPU tarafında 5 kat düşüş ve pil ömründe ise 1.25 saatlik bir artış hedeflenmiş durumda.

Google Chrome, belirtilenlere göre arka planda müzik oynatma ve bildirim alma gibi özelliklerden vazgeçmiş değil. Güncellemeyle tarayıcı eskisine oranla yüzde 25 daha hızlı açılacakken, sayfa yükleme hızında artış yaşanacağının altı çiziliyor. Bu artışlarla birlikte gözle görülür oranda RAM kullanımı da azalacak.

Yorum Yap
Yazı Ekle