YouTube’da Sesli Reklamlar Dönemi

 YouTube’da Sesli Reklamlar Dönemi
Okunuyor YouTube’da Sesli Reklamlar Dönemi

YouTube, sesli reklamlar özelliğinin beta programını genişlettiğini açıkladı.

Sesli reklam denildiğinde birçok kişiyle yabancı gelebilir, ancak bu konuda çoğumuzun aklına ilk olarak Spotify gelecektir. Spotify ücretsiz kullanıcılarına günümüzde sesli reklamlar yayınlıyor. Reklam tarafında aklımıza gelen bir oyuncuda YouTube, Premium abonelik servisiyle birlikte reklam sayısında artışa giden şirket şimdi ise gelirlerini sesli reklamlar ile arttıracak.

YouTube sesli reklamlar özelliğini beta sürümünde yayınladığını açıkladı. Sesli reklamlar özelliğiyle YouTube kullanıcıları müzik dinlerken, podcast yayınlarında ses odaklı içeriklerde 15 saniyelik sesli reklamlarla karşılacak.

YouTube’da size sesli reklamlar oldukça garip gelebilir. Şirket bununda çözümünü bulmuş durumda, YouTube sabit bir resim veya küçük animasyonlar yardımıyla sesli reklamları kullanıcılarına gösterecek.

Sesli reklamlarla ilgili açıklama yapan YouTube Reklamları Ürün Müdürü, Melissa Hsieh Nikolic testi yapılan sesli reklamlar özelliğinin marka bilinirliğini yüzde 75 seviyesinde arttırdığını belirtti. Şimdilik beta aşamasında olan yeni reklam türü yakında daha geniş kitleye yayılacak.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • can
  can
  ziyaretci
  5 ay önce

  doymadılar doymadılar pes artık saniye başı reklam izliyoruz zaten dikta ederek premium’a zorlamakta nedir.

  Cevapla
  23
Yazı Ekle