1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook’tan Öğrencilere Özel Platform: Facebook Campus

Facebook’tan Öğrencilere Özel Platform: Facebook Campus

Facebook'tan Öğrencilere Özel Platform: Facebook Campus

Facebook, öğrencilere özel geliştirilen “Facebook Campus” isimli sosyal ağı yeniden ortaya çıktı.

Dünyanın popüler sosyal medya platformlarından Facebook, kurucusu Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında ABD’de Harvard’da kurulmuştu. Sosyal ağ ilk olarak özünde Harvard öğrencilerinin birbirleri ile dijital olarak iletişim kurabilmesini benimsiyordu. Sonraki yıllarda diğer okulları da bünyesine dahil ederek büyüdü.

Facebook’a ilk olarak üniversitenin uzantısını içeren bir e-posta ile kayıt olunurken, daha sonra bu kıstas kaldırılarak Facebook dünyaya açılma kararı aldı.

FACEBOOK CAMPUS NEDİR ?

Facebook, yalnızca okul e-posta adresleriyle kayıt olunabilen ve kullanılabilecek bir sosyal ağ geliştirdiğini resmen duyurdu. Facebook Campus ismini verdiği yeni  uygulaması, yalnızca öğrencilerini kayıt olabildiği bir platform olacak.

Facebook Campus, bildiğimiz Facebook uygulamasının içinde öğrenciler için özel olarak tasarlanan bir bölüm olarak tasarlanmış. Öğrencilerin bir Facebook Campus profili oluşturup platforma dahil olabilmeleri için üniversite e-posta adresi ve mezuniyet yıllarını bildirmeleri gerekecek. Şimdilik yalnızca ABD’de sınırlı sayıda üniversite öğrencisiyle test edilen özellik yakında diğer ülkelerin kullanımına sunulacak.

Yorum Yap

Yorum Yap