E-Devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti geldi

 E-Devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti geldi
Okunuyor E-Devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti geldi

E-Devlet’in soyağacı sorgulama hizmeti bugün itibariyle hizmete girdi. Yeni hizmet ile birlikte vatandaşlar 1800’lü yıllara kadar soyağaçlarını sorgulayabilecekler.

E-Devlet hizmetleri ile vatandaşların işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor. Soyağacı sorgulama hizmetine ise vatandaşarın ilgisi büyük oldu. Hizmetin devreye girmesinden kısa bir zaman sonra , E-Devlet kitlendi. İlerleyen saatlere rağmen sisteme girişlerde hala problemler yaşanıyor.

Yoğunluktan dolayı farklı hizmetlerden yararlanmak isteyen vatandaşların işleride aksayınca Twitter vb. sosyal medya platformlarından tepkilerini dile getirdiler.

Soyağacı sorgulama nasıl yapılır ?

E-Devlet'e soy ağacı sorgulama hizmeti geldiTC kimlik numaralarıyla sisteme giriş yapan vatandaşlar , soyağacını öğrenmek için, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sekmesi altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranına ulaşması gerekiyor.

E-Devlet'e soy ağacı sorgulama hizmeti geldi

Talep yoğunluğu nedeniyle işleminizin tamamlanması için biraz bekledikten sonra buradaki ekran aracılığıyla soyağacı bilgilerinize ulaşabiliyorsunuz , dilerseniz bu bu bilgileri belge olarak da kaydetmeniz mümkün.

Yorum Yap
Yazı Ekle