1. Ana Sayfa
  2. Nedir ?
  3. DirectAdmin Nedir, Ne İşe Yarar ?

DirectAdmin Nedir, Ne İşe Yarar ?

DirectAdmin Nedir, Ne İşe Yarar ?

DirectAdmin hosting yönetimi konusunda cPanel’den sonra tercih edilenler arasındadır.

DirectAdmin, Linux tabanlı bir kontrol paneli olarak karşımıza çıkıyor. Windows tabanlı işletim sistemlerine kurulumu mümkün değildir.

Tıpkı diğer panellerde olduğu gibi web sitelerinin yönetim işlemini daha kolay hale getirmek için kullanılır. Aslında kontrol paneli dendiği zaman akla ilk gelenler arasında her zaman DirectAdmin bulunur.

cPanel ve Plesk’in ardından DirectAdmin en çok tercih edilen üçüncü panel olarak öne çıkmaktadır. Temel olarak değindiğimiz panellerin özelliklerinin neredeyse aynısına sahiptir. DirectAdmin’i diğerlerinden ayıran tek özellik tasarımsal anlamdadır. cPanel düzenli olarak tasarımında değişiklikler yaparken DircectAdmin tarafında ilk çıktığı günden bu yana aynı tasarıma sahiptir.

Resmi sitesine göre dünyanın en hızlı kontrol paneli olarak öne çıkıyor. Fiyat olarak yine cPanel ve Plesk’ten oldukça ucuzdur.

DirectAdmin Ne İşe Yarar?

Hosting yönetiminde sizlere FTP yönetimi, mail yönetimi, Mysql yönetimi gibi temel tüm fonksiyonları eksiksiz sunmaktadır. Görsel anlamda diğer panellere nazaran daha sade olarak görünse de, eklentiler yüklenerek görünümünü özelleştirmek mümkün hale gelmektedir.

Yorum Yap