Dikkat İnsecam.org tarafından izleniyorsunuz!

 Dikkat İnsecam.org tarafından izleniyorsunuz!
Okunuyor Dikkat İnsecam.org tarafından izleniyorsunuz!

Daha önceki Dikkat İzleniyorsunuz! yazımızda güvenlik kamerası kullanıcıları kameralarına şifre koymaları hususunda bilgilendirmiştik.

İnsecam.org isimiyle yayın yapan internet korsanları dünyanın her bir tarafından güvenlik kameralarının görüntülerini bu sitede yayınlıyorlar. Daha önceleri İnsecam.cc ismiyle yayın yapan site birçok kez kapatıldı ve haberlerede konu olmuştu.

Bu korsanlığı önleyebilmek için mevcut şifrelerinizi değiştirin veya şifreniz yoksa bir an önce bir şifre belirlemenizi öneriyoruz. Şifre belirlemediğiniz takdirde eviniz , iş yeriniz herkes tarafından izlenmeye devam edecek.

Görüldüğü gibi birçok ülkeden kameralar var bunların içinde Türkiye’de bulunuyor tam 1141 kamera var tabi bunlara her geçen gün yenileri ekleniyor.

Kameralar şehirlere , kamera markasına , saat dilimine , yerlere göre kategorize edilmiş.

insecam-kameralar
Türkiye’deki kameralarda bu şekilde internet korsanlar tarafından yayınlanıyor.Bunların içinde iş yerleri,evler,kafeler,restoranlar,hastaneler gibi çoğu yerden kameraları eklemeye devam ediyorlar.

Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
2
 • muhammed baki
  muhammed baki
  ziyaretci
  1 sene önce

  Maalesef aynı site yayınına hala devam ediyor yıllardır bu siteye dur diyen olmuyormu aktif olarak Türkiye’den mobese kameralarını ekelemeye devam ediyorlar evi bile eklediklerine şahit oldum.

  Cevapla
  3
 • metalci
  metalci
  ziyaretci
  4 sene önce

  Çok sıkıntılı bir durum bilgilendirme için teşekkür ediyorum evimdeki şifreleri değiştirdim insanların özel hayatına müdehale ne kadar etik görülüyor ki kameraların panellerine çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor yetkililer biran önce bu olaya el atmalı.

  Cevapla
  3
Yazı Ekle