Apple M1 Çipinden Gücünü Alan Mac Mini’yi Tanıttı

 Apple M1 Çipinden Gücünü Alan Mac Mini’yi Tanıttı
Okunuyor Apple M1 Çipinden Gücünü Alan Mac Mini’yi Tanıttı

Apple, One More Thing etkinliğiyle ARM tabanlı M1 işlemcili yeni Mac mini modelini tanıttı.

Apple “One More Thing” etkinliğinde, ARM tabanlı M1 işlemcisine sahip yeni Mac Mini’yi resmen tanıttı. Bu model piyasaya 2 yıl önce sürdüğü Mac Mini’den 100 dolar daha ucuz bir fiyata sahip.

Apple, M1 çipinin enerji tasarrufu açısından kullanıcı tarafından oldukça kolaylığı olacağını savunuyor. M1 çipinin yüzde enerji açısından yüzde 60’a kadar bir verimliliği bulunduğu söyleniyor.

Şirket cihazın 16 GB’a kadar RAM ve 2 TB’a kadar SSD alternatifleriyle 3 kat daha hızlı işlemci ve 6 kat daha hızlı grafiklere sahip olduğunu söylüyor. Mac Mini, Thunderbolt ve USB 4 gibi bağlantı noktasıyla en fazla iki harici ekranı ve bir 6K ekranı destekleyebiliyor.

Şirketin Intel’den vazgeçerek Mac’lerde artık kendi M1 işlemcilerini kullanması önemli bir gelişme olarak gösteriliyor. M1 işlemcili modeller pazarda yerini oldukça sağlamlaştıracak gibi şimdiden.

MAC MİNİ’NİN TÜRKİYE FİYATI NE OLACAK ?

Gücünü Apple’ın ürettiği kendi işlemcisi M1’den alan yeni Mac Mini, 699 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

256 GB ve 512 GB SSD alternatifli depolama seçeneklerine sahip yeni Mac Mini’nin ülkemiz fiyatları 7 bin 899 TL ve 10 bin 099 TL olarak açıklanmış durumda.

Yorum Yap
Yazı Ekle