1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Android 11 Önceki Sürümlerini Geride Bırakıyor!

Android 11 Önceki Sürümlerini Geride Bırakıyor!

Android 11 Önceki Sürümlerini Geride Bırakıyor!

Google’ın son işletim sistemi Android 11 önceki sürümlerini geride bırakıyor.

Google’ın geliştiriciliğini üstlendiği mobil işletim sistemi Android’e her sene yeni bir sürüm eklenmeye devam ediyor. Android 10 işletim sistemi geçmiş yıllara oranla daha hızlı dağıtıldığı son raporlara göre açık bir şekilde görünüyor. 8 Eylül’de resmi olarak yayınlanan işletim sisteminin bir önceki sürümlere göre kullanıcı kitlesinin artarak büyümesi bekleniyor.

Google, akıllı telefon üreticilerini Android’in eski sürümlerinden yeni sürümlere geçmeleri için uzun süredir baskı yapıyor. Son yıllarda Project Treble, Project Mainline gibi donanım şirketlerinin güncelleme yapmaları için bazı somut adımlar atıldı. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Google’ın yeni güncellemesi Android 10, yayınlandıktan beş ay sonra yaklaşık 100 milyon cihaza yüklendi bu Android Pie’ın dağıtım hızından yüzde 28 oranında daha fazlaydı.

Bu rakam Android  10’un en hızlı dağıtılan işletim sistemlerinden birisinin olmasını sağladı. Anroid 11’in geçtiğimiz yıllarda yayınlanan Android 10’u biraz farkla da olsa yayılım hızında geçeceği tahmin ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap