Zuckerberg’in gündemi yeniden WhatsApp reklamları!

 Zuckerberg’in gündemi yeniden WhatsApp reklamları!
Okunuyor Zuckerberg’in gündemi yeniden WhatsApp reklamları!

Facebook, WhatsApp’ta reklam yayınlamayı yeniden gündemine aldı.

2014 yılında 19 milyar dolar ödeme yaparak WhatsApp’ı bünyesine katan Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg, uygulamayı satın almak için harcadığı parayı reklam gösterimiyle çıkacağı konuşulmuştu. Geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalar da şirket, 2020 yılından itibaren WhatsApp’ın durumlar bölümünde reklamlar gösterebileceklerini dile getirmişti.

Tabii ki bu durum kullanıcı tarafında pek iyimser etki yaratmadı. WhatsApp, her ne kadar sadece durumlar bölümünde reklam göstereceğini söylese de kullanıcılar WhatsApp’ı bugüne kadar sade ve reklamsız bir arayüzle kullandılar. Yapılan açıklamalar kullanıcıların da tepkisini çekti. Facebook, kullanıcılardan gelen tepkiler sonrasında WhatsApp uygulamasında reklam göstermekten vazgeçti. Şirket bu reklam yerleşimi konusunda kurduğu ekibin de dağıldığını duyurmuştu.

WhatsApp’a reklam yeniden mi gündeme geldi ?

Yeni edinilen bilgilere göre Facebook, şuan için WhatsApp’ta reklam gösterme planından caymış değil. Reklam konusuna yönelik açıklama yapan şirket yetkilisi, WhatsApp’ın durumlar bölümüne yapacağı bir reklam çalışmasının, şirket adına bir fırsat olduğunu açıkladı.

Reklam yerleşiminin ne zaman gündeme geleceği henüz bilinmiyor. Ama tahminler WhatsApp, Instagram ve Messenger uygulamalarının birleşiminden sonra reklamların gösterileceği yönünde.

Yorum Yap
Yazı Ekle