1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. ZTE, Nubia Red Magic 6R’ın Lansman Tarihi Ortaya Çıktı

ZTE, Nubia Red Magic 6R’ın Lansman Tarihi Ortaya Çıktı

ZTE, Nubia Red Magic 6R'ın Lansman Tarihi Ortaya Çıktı

ZTE’nin alt markası Nubia’nın oyun telefonu Red Magic 6R’nin lansman tarihi resmen belli oldu.

Günümüzde mobil oyunların gelişim göstermesi haliyle özellikleri iyi olan telefonlara olan gereksinimleri de arttırmış oldu.  Akıllı telefon üreticileri ise bu fırsatı kaçırmayarak oyuncu telefonları geliştirmeye başladılar.

Asus, Xiaomi, Poco gibi akıllı telefon üreticileri oyun telefonları üreterek birbirleriyle adeta yarış haline girdiler. Yarışa şimdi ZTE’de dahil oldu, şirketin yeni modeli AntuTu testlerinde yüksek sıralarda yer alan işlemcisiyle kullanıcılarıyla buluşacak.

RED MAGİC 6R 27 MAYIS’TA GELİYOR

ZTE, bir sosyal medya platformu üzerinden telefona yönelik bir afiş paylaşımı gerçekleştirdi. Böylelikle cihazın tanıtım tarihide belli olmuş oldu. Oyun odaklı Red Magic 6R, 27 Mayıs tarihinde kullanıcılarıyla buluşacak.

TENAA listelerinde geçtiğimiz hafta görülen cihaz NX666J model numarasıyla karşımıza çıkmıştı. Bazı teknik detayları ortaya çıkan cihaz gücünü Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden alacak.

Söz konusu işlemciye 12 GB RAM ve 512 GB’lık bir dahili depolama alanı eşlik ediyor. Sadece oyun performansına yöneleceğini söylemek yanlış bu cihazın sizlere kamerasından bahsedersek aslında bunu anlayabiliriz. Cihaz 64 MP çözünürlüğünde bir kamera ile karşılayacak bizleri.

4100 mAh kapasiteli bir pil ile gelen modelin 55W hızlı şarj desteği bulunuyor. Yakında tanıtılacak olan cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik net değil.

Yorum Yap