1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. ZTE Axon 20 5G Satışa Çıktı Fiyatı ve Özellikleri

ZTE Axon 20 5G Satışa Çıktı Fiyatı ve Özellikleri

ZTE Axon 20 5G Satışa Çıktı Fiyatı ve Özellikleri

ZTE’nin dünyanın ilk ekran altına gömülü ön kameralı telefonu Axon 20 5G satışa çıktı.

Akılı telefon üreticileri ekran/gövde oranını arttırabilmek adına artık ön kameraları telefonun ekranının alt kısmına yerleştirmeyi planlıyor. Çinli telefon üreticisi ZTE, tüm rakiplerinden önce ekran altı kamera teknolojisini ilk defa dünyada kullanan Axon 20 5G‘yi eylül ayında resmen tanıtmıştı.

ZTE, farklı piksel teknolojilerini ve devrelerini birleştirmek kaydıyla telefonun ön kamerasını ekranın altına görünmez şekilde yerleştirmeyi başarmıştı. Axon 5G önce Çin pazarında satışa sunulmuş şimdi ise şirket telefonu Avrupa pazarında satışa sundu.

ZTE AXON 5G’NİN ÖZELLİKLERİ NELER?

6,92 inç büyüklüğünde, 2460×1080 piksel çözünürlüğünde FHD+OLED bir ekranla gelen cihaz gücünü Snapdragon‘un 765G işlemcisinden alıyor. Bu işlemciye eşlik eden 6 / 8 GB ve 128 / 256 GB depolama alanına sahip telefonda dikey şekilde yerleştirilmiş dörtlü bir kamera kurulumu bulunuyor.

ZTE Axon 20 5G Satışa Çıktı Fiyatı ve Özellikleri

Kameralara değinmek gerekirse arka kamera kurulumunda 64 MP ana kamera + 8 MP geniş açılı kamera + 2 MP makro kamera + 2 MP derinlik kamerası bulunuyor. Ön kısmına ise 32 MP‘lik bir ekranın altına yerleştirilmiş selfie kamerası bulunuyor.

4220 mAh kapasiteli ve 30w hızlı şarj destekli ZTE Axon 20 5G kutusundan Anroid 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Bunun yanında turuncu, siyah, mavi,mor renk alternatiflerinin olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

ZTE AXON 20 5G FİYATI

Birçok ülkede satışa çıkmış halde olan ZTE Axon 20 5G, 449 dolarlık başlangıç fiyatıyla alınabilir durumda. Cihazın ülkemize gelip gelmeyeceğiyle şimdilik net bir gelişme bulunmuyor.

Yorum Yap