Zoom’a rakip çıktı: Facebook Messenger Rooms

 Zoom’a rakip çıktı: Facebook Messenger Rooms
Okunuyor Zoom’a rakip çıktı: Facebook Messenger Rooms

Facebook, Messenger Rooms’u hayata geçirdi. Bir  nevi Zoom’a bir dişli rakip çıktı diyebiliriz.

Facebook, yeni grup görüntülü sohbet özelliği Messenger Rooms’u hayata geçirdi. Facebook’tan gelen açıklamaya göre, koronavirüs salgını sürecinde insanların bu platformlar üzerinden iletişim kurmalarını kolaylaştırmak için, yeni görüntülü sohbet özelliği Messenger Rooms’u kullanıma sundu.

Messenger Rooms, aracılığıyla insanlar görüntülü sohbet linkleri sayesinde arkadaşlarıyla, aileleriyle ya da iş arkadaşlarıyla bir araya gelmelerini, Messenger veya Facebook üzerinden odalar oluşturarak istediklerini davet etmelerini imkanı sağlayacak. Bu odalara davet edilenlerin bir Facebook ya da Messenger uygulamasına sahip olmaları şart olmayacak.

Messenger Rooms, 50 kişiye kadar katılıma izin veriyor. Sohbetlerde herhangi bir zaman sınırlaması bulunmayacak ve sohbet linklerini oluşturan kişiler, bu linkleri istedikleri yerde paylaşabilecekler.

Sohbet linkini oluşturan kişiler kimlerin bu sohbete dahil olabileceğini ve katılımcı sayısını belirlemede etken olacaklar.Messenger Room’a davet edilenler hiçbir uygulamaya indirmeye gerek olmaksızın telefon veya bilgisayar üzerinden katılabilecekler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın