Yandex İstanbul’u internet üssü yapmayı planlıyor. Rusya’dan getireceği 50 kadar mühendisle İstanbul’da yapılacak olan teknokentte bir “Akademi” oluşturuacak. Bu akademi de 150 Türk mühendis de  Yandex için küresel ürünler geliştirecekler.

Google,Bing gibi ABD’li şirketlerden sonra gelen Yandex Türkiye’deki yatırımlarını ve çalışmalarını büyütme kararı aldı. Yandex son projesini önce Türkiye’de kullanıma sunacak  bu projesiyle birlikte pazar oranını arttıracak olan Yandex mühendislik alanında da girişimlere hazırlanıyor. Yeni projesi olan “Adalar “ ile kullanıcının düşündüğünü algılayarak hızlı arama platformuna ortam sağlayan ” Adalar” projesinin test aşamalarında sona geliniyor.Türkiye’deki şirketleri bir araya toplayarak platformun geliştirilebilmesi için çalışmalar yapacak. “Adalar” projesinin amacı ise kullanıcıların aramak istediği  bilgilere mantıklı ve hızlı sonucu bulabilmek olarak açıklandı.

Yandex’in kurucusu olan Arkady Volozh (CEO) Türkiye de yapılan yatırımlardan oldukça memnun olduğunu beyan etti , en çok ziyaret edilen “com.tr” uzantılı sitelerde ilk sıraya çıktıklarını belirtti.

1

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
weblozi - yandex Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
weblozi - yandex
Ziyaretçi

yandex son zamanlarda büyük bir ilerleme kaydetti, belki dünya genelinde değil ama Türkiyede oldukça fazla kullanılır oldu.