Yakından Bakalım: Huawei Band 4 Pro

 Yakından Bakalım: Huawei Band 4 Pro
Okunuyor Yakından Bakalım: Huawei Band 4 Pro

Hayatımızda oldukça yer eden akıllı bileklikler yeni özellikleriyle yer etmeye devam ediyor.

Huawei Band 4 Pro’ya yakından bakmak gerekirse öncelikle tasarımsal detaylarıyla başlayalım. Yumuşak plastik kayışıyla birlikte 25 gram ağırlığında olan ürün, hem sol aynı zamanda hem sağ bileklik için kullanılabiliyor. Tasarım tarafından bakmaya devam edersek dezavantaj diyebileceğimiz bir durum bulunuyor bu, cihazın şarj aparatı olduğunu söylemek lazım. Kutusundan bir adet beyaz renkli USB kablosu, bir tane de siyah renkli bir şarj aparatı çıkıyor. Kablo ile birlikte aparatı birleştirerek, saati de şarj yatağına oturtarak şarj işlemini geçekleştirebiliyorsunuz bu durumun oldukça zahmetli olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak, kutudan çıkan USB kablonunda kısa olduğunu belirtelim değinmek gerekirse 20cm uzunluğunda olduğunu belirtelim. Huawei Band 4 Pro’nun 240×120 çözünürlüğe sahip 0.95 inç bir ekranı bulunuyor. Dokunmatik özelliği bulunan ekranın alt tarafına da bir tane ana tuş konumlandırılmış. Değinmeden geçmeyelim ekranda AMOLED teknolojisi kullanılmış. Dokunuşlara genel anlamda hızlı tepkiler veriyor.

Huawei Band 4 Pro Bizlere Neler Sunuyor ?

Normal şartlarda çoğu akıllı bileklikte bulunan tüm özellikler aslında Huawei Band 4 Pro’da bulunuyor. Kalp ritmimizi ölçebilir, adım sayabilir, günlük yaktığımız kaloriyi takip edebilir ve uyku takibi gibi işlemleri pratik şekilde gerçekleştirebiliriz. Saat diğer özelliklerinin yanında belkide en önemlilerinden bir tanesi, dahili GPS özelliğine sahip.  Bunun sayesinde, telefona başvurmadığınız zaman yaptığınız spor güzergahlarını görebilme şansına sahipsiniz. Tabii ki bunu tek başına yapamıyor Huawei’nin Health – Sağlık uygulmasını edinmeniz gerekiyor.

Akıllı saat HUAWEI TruSeen 3.5 teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Bu özellik sayesinde kalp atış hızınızı yüksek doğruluk ile saptıyor. Olumsuz durumlarda sizleri titreşimle ikaz ediyor. Diğer bir özellik ise TruSleep 2.0, bununla ise uykularınızın takibi yapılıyor, ne kadar uyuduğunuz ve ne kadar kaliteli bir uyku sürdürdüğünüz hakkında bilgi veriyor. Şimdi diyebiliyorsunuz bu cihaz her şeyi ölçüyor mu, ölüçüyor da ölçüyor evet kanda ki oksijen doygunluğu oranını ölçerek sizlere bilgi verdiğini de atlamadan geçmeyelim.

Huawei Band 4 Pro’da, telefonunuza gelen aramaları bilelik vasıtasıyla görebilir ve isterseniz bunları kapatabilirsiniz. Müzik kütüphanenizi bileklikle yönetebilir, hava durumunu inceleyebilir, bildirimileri okuyabilirsiniz. Olumsuz bir duruma değinelim bildirim açısından ürün emoloji ve görsel detayları bilidirim olarak sunabilme kabiliyetine sahip değil, yalnızca yazılı detayları paylaşabiliyor.

Huawei Band 4 Pro, tek şarjla yaklaşık 1 haftalık kullanım sunabiliyor kullanıcılarına.

Yorum Yap
Yazı Ekle