1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Xiaomi’nin Hızlı Yükselişi Devam Ediyor!

Xiaomi’nin Hızlı Yükselişi Devam Ediyor!

Xiaomi'nin Hızlı Yükselişi Devam Ediyor!

Teknoloji dünyasının yeni firmalarından Xiaomi adeta durdulamıyor.

Satış rakamlarını her geçen gün arttıran Xiaomi, şimdi ise Apple’ı geçerek resmen dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri haline geldi. IDC’nin bir dizi araştırmasına göre, bu yılın üçüncü çeyreğinde en fazla akıllı telefon satışını gerçekleştiren firma Samsung olamayı başardı. Koreli akıllı telefon üreticisi 80.4 milyon adetlik satışıyla akıllı telefon pazarının %22.7’sine hakim olmayı başardı.

Ardından gelen Huawei ise Temmuz ve Eylül ayları arasında yaptığı 51.9 milyonluk telefon satışıyla akıllı telefon pazarında önemli bir yara aldı demek yanlış olmaz. Şirketin yaptığı satışla pazar payı %14.7’ye kadar geriledi.

2020’nin üçüncü çeyreğine asıl damgayı yukarıda değindiğimiz gibi Xiaomi vurdu. Huawei’nin pazardaki kayıplarından faydalanmayı başaran şirket geçen yıla oranla satışlarını %42 oranında arttırmayı başararak, 46.5 milyon adetlik bir akıllı telefon satışına imza attı. Pazardaki payını %13.1’e yükselten Xiaomi listedeki yükselişini sürdürmeyi devam etti.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 12’nin tanıtımını yapan Apple’ın ise pazardaki satış payı düşmeye devam ediyor, şirketin pazarı payı %11.8 seviyesine geriledi. Analistlere göre, Xiaomi 2020 yılını en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olarak kapatacak.

Yorum Yap