Xbox’dan Erteleme Kararı Çıkmadı

 Xbox’dan Erteleme Kararı Çıkmadı
Okunuyor Xbox’dan Erteleme Kararı Çıkmadı

Microsoft, Xbox Series X’in tanıtımı için son sözünü söyledi.

Oyun dünyası ve oyuncular bu yıl içinde yeni tanıtılacak konsolların heyecanını yaşıyor. Sony’nin ve Xbox’ın yeni konsollarının önümüzdeki günlerde tanıtılması bekleniyor. Tanıtılacak her iki konsolun teknik özellikleri az çok tahmin edilebiliyor artık. Sony’nin son açıklamasıyla konsolunun ertelemelerden sonra artık resmi tanıtım tarihini resmen duyurdu. Diğer taraftan Microsoft tarafında yeni Xbox modelinin ne zaman görücüye çıkacağı merak konusu.

ABD’li teknoloji devi Microsoft, Xbox Series X’in fiyatını rakibi PlayStation 5’e göre minimum seviyede düşük tutarak rekabette öne çıkmak istediği söylenenler arasında. Açıkcası resmi bir tanıtım gerçekleştirmediği için bu durum şu an netleşmiş değil. ABD’de yaşanan olaylar yüzünden şirketler bir bir etkinliklerini erteliyor. Microsoft son yaptığı duyuruda Xbox 20/20 etkinliğini Temmuz ayı içerisinde gerçekleştireceğini duyurmuştu. VG247 adlı bir kaynak tarafından etkinliğin Ağustos ayına ertelendiği iddia edilmişti.

Microsoft’un Xbox pazarlama müdürü Aaron Greenberg bu iddiaya yönelik açıklamalarda bulundu. Grenbeerg, iddia edildiği gibi durumun söz konusu olmadığını Xbox’ın etkinliğinin daha önce planlandığı tarihte düzenleneceğini belirtti. Grenbeerg,”Hiçbir şeyi ertelemedik. Planımız, temmuz ayında düzenlenecek olan dijital şov konusunda herhangi bir değişiklik olmadı. Ekiplerimiz bu konuda çalışıyor.” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yap
Yazı Ekle