1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Windows 11’e Geçen Kullanıcı Sayısı Tatmin Etmedi

Windows 11’e Geçen Kullanıcı Sayısı Tatmin Etmedi

Windows 11’e geçiş yapan kullanıcı sayısı oldukça düşük. Yeni işletim sistemi şimdiden memnun etmedi gibi…

Windows 11'e Geçen Kullanıcı Sayısı Tatmin Etmedi

Windows 10’un geliştirilmiş sürümü olarak karşımıza çıkan Windows 11, geride bıraktığımız haftalarda kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Windows 10’u tasarım ve deneyim açısından oldukça değiştiren Windows 11 şimdiden bekleneni veremedi gibi görünüyor.

Microsoft’un Windows’un en son sürümünü yayınlamasının üstünden neredeyse bir aydan fazla bir süre geçti bile anketler, PC kullanıcılarının yüzde 1’inden daha azının Windows 11’e geçiş yaptığını söylüyor.

Araştırmalar Windows 10 kullanıcılarının ücretsiz bir güncelleme olarak gelmesine rağmen Windows 11’e geçiş yapmadığını gösteriyor. PC kullanıcılarının yalnızca yüzde 0,21’i Windows 11’e geçiş sağladı.

Yine araştırmalara göre ev ve iş ağlarında çalışan 10 milyondan fazla Windows çalıştıran cihazlardan veriler alındı. Bu veriler sonucunda Windows 11’in en popüler beşinci işletim sistemi olduğu saptandı.

Windows 11 kullanım oranının oldukça düşük olmasının temel etkenlerinden birisi olarak birçok bilgisayarın işletim sistemini çalıştıracak donanıma sahip olmaması. Bildiği üzere Windows 11’i çalıştırmak için öncelikle TPM çipi gerekiyor ancak piyasada bulunan bilgisayarların çoğunluğunda TPM çipi bulunmuyor.

Yorum Yap