WhatsApp’ın Kaybolan Mesajlar Özelliği Bu Ay Geliyor!

 WhatsApp’ın Kaybolan Mesajlar Özelliği Bu Ay Geliyor!
Okunuyor WhatsApp’ın Kaybolan Mesajlar Özelliği Bu Ay Geliyor!

WhatsApp’ın yeni özelliği kaybolan mesajlar özelliği sayesinde sohbetteki mesajlar 7 gün sonra otomatik olarak silinecek.

Dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde insanların evlerine kapanması sosyal medya kullanımını oldukça arttırdı. Pandemi sürecinde ise kullanıcıların en çok ilgi duyduğu uygulamalardan birisi WhatsApp oldu. Kullanıcıların yoğun iligisi gizlilik akıllarda gizlilik sorunlarını da beraberinde getirdi.

WhatsApp, daha önceden testlerini yaptığı “kaybolan mesajlar” özelliğini, Kasım ayı içinde kullanıcılarının deneyimine sunmayı planlıyor.

Kaybolan Mesajlar Özelliği Ne İşe Yarar ?

Yeni gelen kaybolan mesajlar özelliğiyle birlikte WhatsApp kullanıcıları artık sohbetteki mesajları tek tek silmek zorunda kalmayacak. Özellik aktif edildiği zaman, sohbetteki mesaj 7 gün içinde otomatik olarak silinecek. Özelliğin şimdilik bir süre ayarı bulunmuyor, yani kullanıcılar 7 günlük silinme süresine müdehale edemiyor.

Daha sonraki süreç içerisinde geliştiricilerin, bu yeni özelliğe farklı zaman dilimlerini ekleyebileceğini ifade edelim.

WhatsApp’ın açıklamasına göre, kaybolan mesajlar özelliği kasım ayı içerisinde Android ve İOS kullanıcıları için yayınlanacak.

Yorum Yap
Yazı Ekle