1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp’ın Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmeyenler Kısıtlanmayacak

WhatsApp’ın Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmeyenler Kısıtlanmayacak

WhatsApp'ın Gizlilik Sözleşmesini Kabul Etmeyenler Kısıtlanmayacak

WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler için kısıtlama getirmeyecek.

Şirketin kararıyla 15 Mayıs’a kadar kullanıcılara gizlilik sözleşmesini kabul etmedikleri taktirde uygulamanın işlevlerini yitirecekleri söylenmişti. Söz konusu karardan sonra  geri adım atan Facebook artık politikayı kabul etmeyecek olan kullanıcıların işlevlerinin sınırlandırılmayacağını söylüyor.

The Verge sitesine bir WhatsApp yetkilisinden yapılan açıklamaya göre “Çeşitli yetkililer ve gizlilik uzmanlarıyla yapılan son görüşmeler göz önüne alındığında, güncellemeyi henüz kabul etmemiş olanlar için WhatsApp’ın çalışma biçiminin işlevselliğini sınırlamayacağımızı açıkça belirtmek istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

WhatsApp’tan gelen bir makaleye göre yeni politikayı inceleyen kullanıcıların birçoğunun bunu kabul ettiği söyleniyor. Açıklamada şirket yeni politikayı kabul etmediyseniz bu durumun size sürekli hatırlatılacağı ve böyle devam edeceğinin altı çiziliyor.

Yeni sözleşmenin ülkemiz tarafındaki etkilerinede değinmeden geçmeyelim. Rekabet Kurumu geçtiğimiz şubat ayında WhatsApp’ın çıkardığı gizlilik sözleşmesi kararına karşı ihtiyati tedbir kararı almışı bildiğiniz gibi.

15 Mayıs tarihinden sonra konuyla ilgili bir dizi açıklamalarda bulunan Rekabet Kurumu, WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi kararını ülkemizde uygulamayacağını duyurdu.

Yorum Yap