WhatsApp Sonunda O Hatayı Çözdü

 WhatsApp Sonunda O Hatayı Çözdü
Okunuyor WhatsApp Sonunda O Hatayı Çözdü

Whatsapp’ın “sohbet etmek için tıklayın” özelliği yüzünden binlerce kullanıcının numarası Google arama sonuçlarında listelenmiş.

Whatsapp bildiğiniz gibi bizlere telefon numaralarıyla sohbet etmek imkânı sağlıyor. Fakat bir başka özelliği daha var buda işletmeler açısından oldukça işlevsel diyebiliriz. O taraftaki çözüm ise telefon numarası gerektirmiyor. Özellikle çeşitli işletmelerin kullandığı “sohbet etmek için tıklayın” seçeneği kişiler ile zahmetsizce tek tık ile sosyal medya uygulamasından iletişime geçmenizi sağlıyor.

Olayı ortaya çıkaran kişi “hata avcısı” ismiyle bilinen Athul Jayaram’dı. Jayaram, bu özelliği kullanan kişilerin telefon numaralarının Google arama sonuçlarında listelendiğini dile getirmişti. Facebook’a hatayı bildirmiş oradan ise bunun bir hata olmadığı cevabını almıştı. WhatsApp sonunda bu hata için resmen bir adım attı.

TechCrunch’un yaptığı habere göre, WhatsApp söz konusu numaraların Google arama sonuçlarında göründüğü hatayı üzerinde çalışmalar yaparak çözdü. Bunun doğrultusunda artık Google arama sonuçlarında numaralar görünmeyecek diyebiliriz.

Yorum Yap
Yazı Ekle