1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. WhatsApp Kullanıcılarına Para Gönderiyor

WhatsApp Kullanıcılarına Para Gönderiyor

WhatsApp, para transfer özelliğini kullanıcılara teşvik amacıyla “geri gönderme” adında para dağıtıyor.

WhatsApp Kullanıcılarına Para Gönderiyor

WhatsApp, daha önce Hindistan’da bulunan kullanıcıları için para transferlerini teşvik etmek amacıyla “Payments” özelliğini kullanıma açmıştı.

Dilimize “Ödemeler” olarak çevirebileceğimiz bu özellikle birlikte kullanıcılar birbirlerine WhatsApp’ın mobil uygulaması aracılığıyla para gönderip aynı zamanda alabilecekler.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması, Payments özelliğini kullanıcılarına benimsetmek amacıyla para gönderen kullanıcılara geri ödeme gerçekleştirecek. Para gönderimi gerçekleştiren kişinin hesabına, gerçekleştirdiği her işlem için 51 Hindistan Rupisi iadesi gerçekleştirecek.

WHATSAPP PAYMENTS TÜRKİYE’DE NE ZAMAN AKTİF OLACAK ?

WhatsApp’ın Payments (Ödemeler) özelliği şimdilik Hindistan ve Brezilya’da kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılabilir halde.

Özelliğin ülkemiz ve diğer bölgelere ne zaman geleceği ise şimdilik belirsiz keza 2018 yılında çıkan bu özellik halen tam anlamıyla yaygınlık kazanmamış durumda.

WhatsApp, daha önce söz konusu hizmeti Brezilya’da kullanıma açmak isterken ülkenin Merkez Bankası’nın engellemesine maruz kalmıştı.

Payments özelliğinde yaşanan bu sorun Brezilya’da geçtiğimiz Nisan ayında çözülerek uygulama resmi olarak kullanılmaya başlandı.

Yazar Hakkında

Bir Uluslararası İlişkiler öğrencisi aynı zamanda teknoloji meraklısı zaman zaman kodlarla haşır neşir olduğu olur. :)

Yorum Yap