Vestel Akıllı Telefon Pazarına Girdi

 Vestel Akıllı Telefon Pazarına Girdi
Okunuyor Vestel Akıllı Telefon Pazarına Girdi

Vestel 1.5 yıldır üzerinde çalıştığı türk tasarımlı akıllı telefonlarını görücüye çıkardı. Üç prototip modelin tanıtımını yapan Turan Erdoğan “Hedefimiz dünyada ilk 5’e girmek” 1.5 yıldır üzerinde çalıştıkları telefonları IFA fuarın’da görücüye çıkardı. Android işletim sistemi ve 4.3,4.7,5 inç boyutunda ekrana sahip olan prototipler segilendi. Vestel İcra Kurulu Başkanı  Turan Erdoğan “Dünya’da ilk beş’e giremeyecek bir çalışma yapmayacağız”  Televizyon pazarında 10 milyon adet ile dünya dördüncüsü olduklarını hatırlatan Erdoğan,”Akıllı telefonda da birkaç yüz bin üretip kenara çekilmeyeceğiz. Milyonlarca üreteceğiz” dedi. Vestel akıllı telefon ailesi’nin şuan için ismi belli değil akıllı telefonlar ailesi orta ve üst segmentten oluşacak. Vestel’in Manisada ki fabrikasında aralık ayında seri üretime geçilecek ocak ayında ise telefonlar’ın piyasada olması bekleniyor fiyat konusunda ise şuan için bir bilgi yok.

İHRAÇ EDECEĞİZ

Erdoğan: Çok büyük rakiplerimiz var Akıllı telefo’nun ihracatı için Avrupa,Güney Amerika ve Orta Doğu ile görüşme halinde olduklarını belirtti.

İKİ TANE 8 MEGAPİKSEL KAMERA

Üç akıllı telefon arasında Vestel HL50 akıllı telefon ailesinin en üst seviye telefonu. 1.2 GHz dört çekirdekli işlemcisi bulunuyor,ön tarafta ise 2 megapiksellik arka tarafta 8 megapiksellik iki kamera mevcut. Akıllı telefon ailesi Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip.

PROTOTİPLER’DEN BİR GÖRÜNTÜ

Vestel Akıllı Telefon

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun