1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter CEO’su Jack Dorsey Görevini Bırakıyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey Görevini Bırakıyor

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey görevini bırakıyor.

Twitter CEO'su Jack Dorsey Görevini Bırakıyor

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey görevini bırakacağını açıkladı. Evan Williams ile birlikte platformu kuran Dorsey, 2015 yılında Dick Costolo’dan boşalan koltuğa geçerek CEO’luk görevini yürütmeye başlamıştı.

Göreve başlamasının ardından aynı zamanda Square’nin CEO’luk görevini yürüten Dorsey, bir süre eleştirilerin odağına oturmuştu.

Mali dengeyi sağlamak adına işten çıkarmalar yapan Jack Dorsey, platformu tamamen satmayı düşünmüş bu düşünceye binayen Disney ve Google gibi platforma teklif vererek satın alma isteğinde bulunsa da herhangi bir gelişme olmadı.

Bu gelişmenin ardından Twitter’ın yükselme zamanı başladı demek doğru olur. Çünkü Jack Dorsey’in en önemli hamlelerinden birisi 280 karakter sınırıyıdı.

Ardından dönem içerisinde Vine ve Periscope tamamen kapatılarak platforma entegre oldular. Bitcoin ile bahşiş verme, Super Followers ve Twitter Blue gelir modelleri geliştirildi.

Son çeyrekte yüzde 40 büyüme yakalayan Twitter’ın toplam kullanıcı sayısı 211 milyonu buldu. Jack Dorsey’in görevi bırakmasının radından kripto para projelerine odaklanması bekleniyor.

Yorum Yap