Turkcell İlk Yerli Telefonu Tanıttı

 Turkcell İlk Yerli Telefonu Tanıttı
Okunuyor Turkcell İlk Yerli Telefonu Tanıttı

Turkcell’in Mühendisleri tarafından geliştirilen “T40” yerli akıllı cep telefonu tanıtıldı. Telefonda Türkiye’ye özel olarak Selçuk yıldızı,Nazar boncuğu,Kilim deseni ve İznik çinisi gibi görseller yer alırken zil sesi olarak martı,darbuka ve çay karıştırma sesleri bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda Turkcell “Kod Adı:Gebze” isimli ilk yerli telefonun haberini vermişti. İlk olarak Çinde üretilmesi planlanan telefon Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor.  Turkcell CEO’su Süreyya Civil,”Türk tasarımcılarımıza ait olan T serisinin yeni üyesi Turkcell T40 ile Türkiye’nin ilk yerli tasarım akıllı telefonunu ortaya koyarak çok daha önemli bir adım atıyoruz. Türkiye’nin Turkcell’i olarak yerli akıllı telefonda da öncü olmak bize büyük gurur veriyor”

T40 9 ÜLKEDE SATILACAK

Tasarımı Türkiye’de yapıldı ve cihaz yıl sonundan itibaren Türkiye’de üretilecek. “Gebze” kod adlı telefon ile ilgili bilgi veren Ciliv işletim sistemi olarak Android kullanıldığını Telefonun fiyatının henüz belirlenmediğini söyledi. Ciliv,”Telefonun tasarımı ve donanım özellikleri Türkiye’de belirlendi. Şimdilik üretimi Çin’de yapılacak olan T40, yıl sonuna kadar Türkiye’de üretilmeye başlanacak. Yeni model, Turkcell’in faaliyette olduğu 9 ülkede de satılacak” dedi.

Ciliv,Cihaz üzerinde Türkiye’ye özgü desen çalışmasının yapıldığını dile getirdi. Cihazın en güzel ve dikkat çekici özelliği değiştirilebilir kapağın arkasındaki motifler Kilim,dantel, nazar boncuğu, İznik çinisi’nin de bulunduğu Anadolu coğrafyasının kültürel özelliklerini yansıtıyor.

tukrcell_T40_kapaklar

İşte T40’ın Özellikleri

Turkcell T40 Android 4.1 temelli ve teknik özellikleri şöyle;

Qualcomm 8225 1.2 GHZ çift çekirdekli işlemci

1 GB RAM, 4 GB Dahili Hafıza

4.0” WVGA (480X800) LCD IPS Ekran

NFC, 136 gr ağırlık, 10.5 mm incelik.

~240 saat bekleme, 480 dakika konuşma süresi

(HDR Çekim Modu, Sıfır deklanşör gecikmesi, Yüz tanıma)

 

 

Yorum Yap
Yazı Ekle