Toyota’dan B-SUV : Toyota Yaris Cross

 Toyota’dan B-SUV : Toyota Yaris Cross
Okunuyor Toyota’dan B-SUV : Toyota Yaris Cross

Toyota, B-SUV modeli aracı Toyota Yaris Cross‘un tanıtımını yaptı. Dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle çevrimiçi etkinlikle tanıtıldı.

Toyota yeni model araçlarını 2020 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtmayı planlıyordu. Lakin Japon otomotiv devi koronavirüs salgını nedeniyle iptal olması Toyota‘nın planlarını altüst etti. Fuar kapsamında tanıtmayı planladığı aracını küçük bir gecikmeyle internet üzerinden bir etkinlikle otomobil severlere tanıtmış oldu.

Tasarım anlamında, Toyota Yaris Cross‘un tasarımı B-SUV bir araçtan beklenileceği gibi yerden yüksek bir şekilde. Aracın yükseklik değeri tam 1.560 milimetre, genişliği 1.765 milimetre, uzunluğu ise 4.180 milimetre. Toyota araca sportif çizgiler eklemekten geri durmamış Yaris Cross, far tasarımından ızgarasına elmas motifler ile süslenmiş durumda.

Yaris Cross‘ta arka tarafta bizleri siyah bir profil ve onunla beraber iki LED stop lambalar karşılıyor. LED‘ler uzaktan bakınca göze oldukça hoş geldiğini söylemek mümkün. Stop lambaların konumlandığı siyah profil aracın bagaj tasarımıyla bütünleşmesi de hoş bir görüntü oluşturmuş.

Toyota Yaris Cross‘un kokpiti, oldukça ferah bir tasarım anlayışıyla yapılmış. Araç Toyota Safety Sense ile geliyor, direksiyon yardımı ve otomatik frenleme gibi güvenlik özellikleride mevcut. Yaris Cross, 1.5 litrelik atmosferik ve bir elektrikli motor bulunyor, bu motor 116 bg güç üretiyor. AWD-i dört çeker sistemi ile gelen araç 2021 yazında satışa çıkması bekleniyor.

Yorum Yap
Yazı Ekle