1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Tomb Raider 2 Filminin İsmi Belli Oldu

Tomb Raider 2 Filminin İsmi Belli Oldu

Tomb Raider 2 Filminin İsmi Belli Oldu

Tomb Raider 2 filminin adı ortaya çıktı.

Yönetmen Misha Green’den film hakkında son  gelişmeleri aktardı. Mortal Kombat, Resident Evil, The Last of Us dizileri ve filmlerinin gölgesinde uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan bir de Tomb Raider filmi bulunuyor.

Oyun serisine uyarlanan Tomb Raider filmi bildiğiniz gibi 2018 yılında seyircinin karşısına çıkmıştı.

Lara Croft karakterini canlandıran Alicia Vikander, Tomb Raider (2013) ve Rise of the Tomb Raider oyunlarının hikayeleriyle karşımıza çıkmıştı. Ortadan kaybolan babasının hayatta olup olmadığını öğrenmeye çalışan Lara, babasının son görüldüğü yer Japonya açıklarında bulunan gizemli adaya geliyor ve macera burada başlıyordu.

Ardından devam filminin geleceği biliniyordu. Çekimlerine geçtiğimiz senede başlanacak olan filmin vizyon tarihi hala bilinmiyor. 19 Mart 2021 vizyon tarihi olarak söylense de daha sonra COVID-19 sebebiyle ertelemeye gidilmişti.

Tomb Raider 2 Filminin İsmi Ne Olacak ?

Film ile ilgili uzun süren bir sessizliğin ardından gelişme yaşandı. Twitter üzerinden açıklama yapan Misha Green, çekimlere uzun bir süre olduğunu ve sunulacak olan senaryonun ilk taslağının hazır halde olduğunu dile getirdi.

Filmin ismi resmiyet kazanmasa da Tomb Raider: Obisidan olarak bahsediliyor.

Senaristliğini Amy Jump’ın üstlendiği film için şimdilik çoğu şey belirsiz şekilde ilerliyor. Filmde kimlerin rol alacağı ne zaman vizyona gireceği net değil.

Yorum Yap