1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Telegram ve Signal Türkiye’de En Çok İndirilenler Arasına Girdi

Telegram ve Signal Türkiye’de En Çok İndirilenler Arasına Girdi

Telegram ve Signal Türkiye'de En Çok İndirilenler Arasına Girdi

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası kararından sınra Telegram ve Signal ilgi görüyor.

WhatsApp‘ın gizlilik ilkeleri 8 Şubat 2021 itibarıyla değişiyor. Kullanıcılar ise uygulamayı kullanmayı devam ettirebilmek için bu yeni koşulları onaylamak zorunda. WhatsApp, söz konusu tarihten itibaren bu ilkeleri kabul etmeyen kullanıcıların uygulamayı kullanmasına izin vermeyecek.

Şirketin internet sitesinde yer verilen bilgilere göre kullanıcıların verileri, Facebook ve diğer bağlı şirketlerle paylaşılabilecek. Bu veriler nelerden oluşuyor onlara değinmek gerekirse; hesap bilgileri, bağlantılar, durum bilgisi, ödeme verileri, kullanım ve kayıt bilgileri gibi verilerden bahsedebiliriz.

Şirketin bu hamlesi insanları endişeye sürüklese de, dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk, Twitter üzerinden insanlara Signal uygulamasını önerdi. Bu doğrultuda WhatsApp‘tan vazgeçen kullanıcılar bir bir Telegram ve Signal uygulamasına geçmeye başladı.

Google Play Store ve App Store‘da hızlı bir yükselişe geçen Telegram ve Signal, ülkemizde en çok indirilen uygulamalar listesine girmeyi başardı. WhatsApp ise listede kendisine 13. sırada yer buldu.

Yorum Yap