Spotify’ın Toplam Kullanıcı Sayısı 300 Milyona Ulaştı

 Spotify’ın Toplam Kullanıcı Sayısı 300 Milyona Ulaştı
Okunuyor Spotify’ın Toplam Kullanıcı Sayısı 300 Milyona Ulaştı

Müzik servisi, Spotify’in yılın ikinci çeyrek verileri açıklandı. Raporlara göre kullanıcı sayısı neredeyse 300 milyona ulaştı.

Şirket son yılın ikinci çeyrek raporunu açıkladı. Corona virüs’ün olumsuz etkileri Spotify’a geri dönüşü olumlu, olarak dönmüş gibi görünüyor Spotify hem ücretli ve hem de ücretsiz kullanıcı sayısında ciddi oranda artış yaşadı. Yaşanan bu artışın yanında gelir ve kâr ise beklenenin altında kalmaya devam etti. Dünyaca ünlü müzik servisi kullanıcı sayısını arttırmaya durmadan devam ediyor. Spotify bakıldığında şu an kendi pazarında en yüksek paya sahip şirket ücretli abonelik sayısının 138 milyona ulaştığını duyurdu. Spotify dünya genelinde yılın ikinci çeyreğinde toplam 8 milyon yeni aboneye sahip oldu. Artış miktarı ortalama olarak yüzde 27 civarında olduğu belirtiliyor. Açıklanan raporda toplam kullanıcı sayısının ise 299 milyon civarında olduğu belirtilmiş durumda.

Yaşanan bu artışın yanında şirket yetkililerine göre yılın ikinci çeyreğinde beklentilerin altında kalınan bir durumdan söz ediliyor. 2020’nin ikinci çeyreğinde 1.89 milyon dolarlık gelire imza atan şirket yüzde 13’lük bir artış yaşadı. Şirketin net zarar oranı ise 356 milyona yükseldi. Önümüzdeki çeyreğe dair öngürülerde ise toplam kullanıcı sayısının 317 milyona, ücretli abone sayısının ise 144 milyona yükseleceği tahminler arasında.

Yorum Yap
Yazı Ekle