Spotify’dan Irkçılığa Karşı Sessizlik Eylemi

 Spotify’dan Irkçılığa Karşı Sessizlik Eylemi
Okunuyor Spotify’dan Irkçılığa Karşı Sessizlik Eylemi

Müzik servisi Spotify, ABD’de yaşanan olaylara kayıtsız kalmayacağını açıkladı.

Spotify kendi alanında en popüler müzik dinleme servislerinin başında geliyor. Son rakamlar bize Spotify’in Premium kullanıcı sayısının 130 milyonu geçtiğini gösteriyor. Şirket kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaya devam ederken, kullanıcıların deneyimini kolaylaştıracak çözümler geliştirmeye de devam ediyor. Spotify, son olarak geçtiğimiz günlerde kullanıcılara çevrimdışı müzik dinleyebilecekleri çalma listeleri oluşturacağını açıklamıştı.

Spotify kendi içinde geliştirdiği yeniliklerin yanı sıra dünya gündeminde olup bitenlere de kayıtsız kalmıyor. ABD’de yaşanan ırkçılık karşıtı şu an resmen dünyanın gündemine oturmuş durumda. Spotify ırkçılığa karşı tepkisini göstermek adına sessizlik eylemi yapacağını duyurdu.

Müzik servisi ırkçılığa karşı farkındalık oluşturmak amacıyla podcast yayınlarına 8 dakika 46 saniye uzunluğunda sessiz parçalar ekleyerek, polis memurunun Floyd’u aynı süre boyunca boğmasına dikkat çekecek.

Spotify, “2 Haziran’da Salı Karatması uygulayacağız. Bu tarihte Siyah topluluğuna desteğimizi göstermek için işlerimizi hep birlikte bırakacağız. Spotify olarak her gün ırkçılığa, adaletsizliğe ve eşitsizliğe karşı mücadelede çalışanlarımızı, iş ortaklarımızı, arkadaşlarımızı ve sanatçıları destekleyceğiz.” dedi.

Yorum Yap
Yazı Ekle