Sony PlayStation 5’in Tanıtım Tarihini Açıkladı

 Sony PlayStation 5’in Tanıtım Tarihini Açıkladı
Okunuyor Sony PlayStation 5’in Tanıtım Tarihini Açıkladı

Son zamanların en çok merak eden konularından biri, PlayStation 5’in ne zaman tanıtılacağı.

Uzun bir zaman diliminin ardından hasret sona eriyor gibi gözüküyor. Sony, PlayStation 5’in teknik özelliklerini ve kontrolcüsünü yakın bir zamanda tanıtmıştı. PlayStation 5’in tam anlamıyla hangi özelliklerle geleceğini şuan için tam anlamıyla bilmiyoruz. Bu belirsizliği ortadan kaldırmak için Sony, PlayStation 5 ‘i tanıtacağı tarihi resmen açıkladı.

Sony, PlayStation resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla 4 Haziran 2020’de pasifik saati ile akşam 01:00’de tanıtımı yapacağını duyurdu. Türkiye saati ile tanıtım 23:00’da yapılacak, Sony’nin CEO’su Jim Ryan’ın açıklamalarına göre tanıtım aşaması bir saatten fazla sürecek aynı zamanda PlayStation 5’in oyunlarına da yer verilmesi planlanıyor. Bu gelişme uzun bir bekleyiş içerisinde olan oyuncuları heyecanlandırmış durumda.

Sony PlayStation 5’in Tanıtım Tarihini AçıkladıSınırlı Satış Stratejisi

Geçtiğimiz haftalarda PlayStation 5’in kontrolcüsü ve teknik özelliklerine değinen Sony, bu noktada farklı bir satış stratejisi benimsemeyi düşünüyor. Bloomberg’in haberine göre PlayStation 5 ilk sene sınırlı sayıda çıkacak. Sahip olmak isteyen kullanıcılar elini çabuk tutmalı aksi halde konsola sahip olamayacaklar gibi görünüyor.

Sony, Mart 2021’de 5-6 milyon civarı üretim yapmayı planlıyor. Haberde fiyatada değinilmiş durumda, PlayStation 5 için belirlenen fiyat 499 dolar ile 549 dolar arasında bir fiyat bandı düşünüldüğü söyleniyor.

Yorum Yap
Yazı Ekle