1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Sony PlayStation 5 Talebini Karşılamakta Zorlanıyor

Sony PlayStation 5 Talebini Karşılamakta Zorlanıyor

Sony PlayStation 5 Talebini Karşılamakta Zorlanıyor

Sony, PlayStation 5 talebini karşılayamadıklarını ve stok sorununun devam edeceğini duyurdu.

PlayStation 5, geride bıraktığımız yılda satışa sunulmuş bir süredir de stok sorunlarıyla başa çıkmaya çalışıyor.  Konsol çıkış yaptığı andan itibaren stokları tükenmiş bildiğiniz gibi karaborsaya düşmüştü.

Sony, şimdi ise parça tedarikinde sorunlar yaşarken varolan talebi karşılayamadıkları, zorlandıklarını dile getirdi. Şirketin Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hiroki Totoki, PlayStation 5’e olan talebin oldukça fazla olduğu bu konuda sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.

PlayStation 5’te baş gösteren bu stok sorunu 2022 yılında da yaşanabileceğini dile getiren Japon yetkili, üretim süreci içerisinde parça bazlı bazı sorunlar yaşandığı bundan sebep üretim sürecinin de yavaş ilerlediğini belirtti.

Çıkışından itibaren olmak üzere ilk dört haftasında 3.4 milyonluk satışa imza atan PlayStation, Amerika tarihinin en hızlı satış yapan oyun konsolu oldu.

Sektöre yakın kaynaklara göre Sony, yıl sonuna kadar 18 milyon PS5 satışını gerçekleştirebilir. Yaşanan tedarik sorunları ve pandemi krizi bu süreci sekteye de uğratabilme durumu var.

Yorum Yap