1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Snowpiercer Dizi Uyarlamasıyla Netflix’te Konusu Ne ?

Snowpiercer Dizi Uyarlamasıyla Netflix’te Konusu Ne ?

Snowpiercer Dizi Uyarlamasıyla Netflix'te Konusu Ne ?

Netflix’in yeni dizilerinden Snowpiercer, Oscar ödüllü yönetmen Bong Joon Ho’un tarafından sinema filminden televizyona uyarlandı.

Parazit filmiyle en iyi yönetmen ve en iyi film dallarında ödül almaya hak kazanan Bong Joon Ho İngilizce dışında bir film ile bu ödülü almıştı. 2013 yılında ilk defa İngilizce olarak çektiği Snowpiercer, dünyada kıyamet sonrası dönemi konu almakta. Dünyayı güneşin ısıtmadığı, dondurucu soğukta geçen 1.001 vagona sahip Snowpiercer isimli bir trende geçen yaşamlar anlatılıyor.

Güneşin dünyayı artık ısıtmamasından kaynaklı, soğumasından dolayı son insanlar trende hayatına devam ediyor. Hiçbir durkta durmadan sürekli hareket halinde olan tren, dünyanın zengin insanlarını yolcu olarak alıyor. Tren hareket etmeden son anda binmeyi başaran yoksullar ise kuyruk bölümünde tutuluyor, tren’deki diğer elit insanlarla hiçbir şekilde bir araya gelmiyorlar.

Oscar ödülü bulunan oyuncu Jennifer Connelly ve Tony ödüllü Daveed Diggs diziye eşlik ediyor. Bunların yanında Mickey Sumner, Susan Park, Alison Wright, Iddo Goldberg, Sam Otto, Roberto Urbina, Jaylin Fletcher ve Shelia Vand dizinin diğer oyuncuları arasında bulunuyor. Jennifer Connely, dizinin sosyal eşitsizlik ve güç dengesizliği üzerine kurulu bir yapım olduğunu belirtiyor.

Netflix’te her hafta bir bölüm olacak şekilde yayınlanacak dizi, TNT ortaklığında hazırlandı. Diziye ait bölümler önce TNT ardından Netflix’te yayınlanacak. İlk sezon on bölüm halinde izleyicinin karşısına geliyor ardından, ikinci sezonun çekilmeside planlar arasında.

Yorum Yap