Sence Apple mı ? Samsung mu ?

 Sence Apple mı ? Samsung mu ?
Okunuyor Sence Apple mı ? Samsung mu ?

Türkiyedeki satış fiyatı  2 bin TL gibi bir rakam olması tahmin edilen yeni Galaxy S4’ün en önemli ve en can alıcı özelliklerinden birtanesi  fotoğraf çekebilmesi,Önceki yıl toplam olarak 384 milyon akıllı telefon satan Samsung’un hedefi , bu yıl rakamı 510 milyona çıkarmak istiyor.

İki yıldır Galaxy serisiyle bir hayli başarı yakalayan Samsung’u akıllı telefon pazarının amiral gemisi olarak biliniyor. Geçen sene 384 milyon akıllı telefon satışı yapan Samsung  liderliği bırakmamakta kararlı. Apple’ın  aynı yıl satışları 130 milyonda kaldığı bilinyor. Samsung  geçen sene akıllı telefon piyasasındaki payını daha ilk çeyrekte 30,6’ya yükseltmeyi başarmıştı. ABD’li firma Apple’ın 2011 senesinin ilk çeyreğinde 18,1 olan pazar payı,bir yıl içinde 24,1’e ulaştı. Firmanın büyüme büyüme rakamları yüksek olsada Samsung’un gerisinde kaldığını görüyürouz.

Türkiyede En Sevilen Marka Olmayı Planlıyoruz

Türkiye’ye  yakınlığından dolayı birçok markanın olduğu gibi Samsung için önemli pazarların başında geliyor. Türkiye’nin en sevilen markası olmak için gayret ettiklerini belirten  Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı Choongro Lee , “Türkiye’yi fırsat penceresi olarak görüyoruz.” dedi. Türkiye’de yeni mağzalar açacaklarını ve beyaz eşya elektronikte çıkan tüm ürünlerin Nisan ayı itibariyle Türkiyede olması için gayret ettiklerini söyleyen Lee , tüketicilerin umutları , bazı bölgelerdeki kurduları araştırma labaratuvarlarında tasarladıklarını belirterek şunları ekledi : ” Gelecekte öyle ürünler göreceğiz ki buzdolabından çamaşır makinesine, telefondan televizyona hepsi birbiri ile entegreli olmuş. Birbiri ile bağlantılı ürünler çıkacak.”

apple-samsung-2

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun